Klub Rekreacji Ruchowej, Samoobrony i Sportów Walki

Czy warto chodzić na bezpłatne zajęcia z samoobrony w Warszawie?

Czy warto chodzić na bezpłatne zajęcia z samoobrony w Warszawie?

Samoobrona to umiejętność, która może przynieść korzyści każdemu, niezależnie od płci czy wieku. Dla kobiet, samoobrona może być szczególnie istotnym narzędziem, umożliwiającym poczucie pewności siebie i bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Jednym z dostępnych sposobów nauki samoobrony są bezpłatne zajęcia, które coraz częściej organizowane są właśnie specjalnie dla kobiet. Darmowe zajęcia z samoobrony w Warszawie są też organizowane dla osób dorosłych, nastolatków i dzieci. Czy warto w nie inwestować swój czas?

Co oferują darmowe zajęcia z samoobrony?

Zajęcia z samoobrony to specjalistyczny trening, który ma uczyć unikania niebezpiecznych sytuacji, reakcji w sytuacjach zagrożenia oraz nauczyć podstawowych technik obrony osobistej.

Darmowe zajęcia z samoobrony w Warszawie to:

  • samoobrona dla kobiet,
  • samoobrona dla dzieci,
  • samoobrona dla nastolatków,
  • samoobrona dla dorosłych.

Jak wybrać darmowy kurs samoobrony?

Żyjemy w takich czasach, gdzie każda godzina jest bardzo cenna. Dlatego warto zastanowić się, który bezpłatny kurs samoobrony w Warszawie będzie najlepszy.

Warto wiedzieć, że nie ma nic za darmo. To, że treningi samoobrony są darmowe, oznacza, że ktoś za nie zapłacił. Zazwyczaj są to pieniądze z naszych podatków.

Jak mówią specjaliści w zakresie samoobrony i bezpieczeństwa osobistego, dobry kurs samoobrony to taki, które uczy realności. Mogą nie sprawdzić się instruktorzy, którzy trenują sztuki walki. Oczywiście, karate, kung-fu, Taekwondo, itd są piękne i warto uczęszczać na takie zajęcia ale zajęcia z praktycznej samoobrony zostawić osobo, które mają w tym doświadczenie.

Jak mówi Mistrz Jyrki Saario – twórca Międzynarodowej Szkoły Saario Academy „Lepiej być studentem RZECZYWISTOŚCI, niż mistrzem ILUZJI.

Profesjonalny i doświadczony instruktor samoobrony nie uczy:

  • stosowania wysokich kopnięć
  • iluzji w walce z nożownikiem
  • schodzenia z przeciwnikiem do parteru
  • dziwnych dźwigni
  • tysiąca technik

Kto organizuje bezpłatne zajęcia z samoobrony w Warszawie?

Bezpłatne zajęcia z samoobrony dla kobiet, młodzieży i dzieci w Warszawie organizują zazwyczaj dzielnice, często w ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego m.st. Warszawy. Straż Miejska m.st. Warszawy również organizuje bezpłatne kursy samoobrony, które odbywają się pod hasłem „Bezpieczna Warszawianka” i „Bezpieczny Warszawiak”.

W Warszawie na Białołęce jest oferta „Bezpłatne zajęcia z samoobrony dla kobiet od 16 roku życia” Projekt finansuje m.st. Warszawa – Dzielnica Białołęka. Miejsce zajęć to: Filia Szkoły Podstawowej nr 356, ul. Głębocka 60. Treningi prowadzą instruktorzy sztuk walki.

Czy warto trenować samoobronę na darmowych kursach ?

Zawsze warto zapoznać się z darmowymi zajęcia z samoobrony. Każdy ruch świetnie wpływa na nasze ciało. Jednak należy pamiętać, że kilka bezpłatnych lekcji samoobrony nie czyni nas nieśmiertelnymi. Zawsze warto unikać zagrożenia lub je minimalizować.

Darmowe zajęcia z samoobrony w Klubie KENKO

Klub KENKO prowadzący zajęcia z samoobrony na Białołęce i Tarchominie przy ul. Strumykowej to doświadczona kadra trenerów i instruktorów, z wieloletnim doświadczeniem w sportach i sztukach walki a także w praktycznej nauce samoobrony.

Oferujemy bezpłatny, próbny trening samoobrony, tak aby sprawdzić czy te zajęcia są dla Ciebie. Kliknij: darmowy próbny trening Krav Maga Białołęka.

W naszej ofercie również darmowe zajęcia i szkolenia z samoobrony dla kobiet, nastolatków oraz dzieci.

PODSUMOWANIE

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak skutecznie obronić się w sytuacji zagrożenia? Dzięki darmowym zajęciom z samoobrony, teraz masz szansę nauczyć się podstawowych technik obrony osobistej, bez konieczności wydawania grosza! A gdy zechcesz skorzystać z profesjonalnych treningów samoobrony w Warszawie na Białołęce sprawdź ofertę Klubu Rekreacji Ruchowej, Samoobrony i Sportów Walki KENKO