Klub Rekreacji Ruchowej, Samoobrony i Sportów Walki

Czy Krav Maga jest skuteczna w samoobronie?

Czy Krav Maga jest skuteczna w samoobronie?

Treningi samoobrony Tarchomin: Skuteczne techniki samoobrony

 Szukasz treningów realnej samoobrony? Skontaktuj się z nami!

– Telefon: +48 736 070 100, – Email: kravmga.defendo@gmail.com

Jeśli potrzebujesz skutecznych zajęć z samoobrony w Warszawie na terenie Białołęki czy Tarchomina to zapraszamy do naszego klubu, który prowadzony jest przez doświadczonych trenerów samoobrony wg Classic Krav Maga oraz systemu samoobrony Defendo.

Czego uczy krav maga?

Krav Maga oznacza: „walka w bliskim kontakcie” . Więc co do zasady wiele różnych sportów walki można nazwać krav maga. Jednak, jako, że był to system militarny, to w założeniu miał polegać na zdobyciu umiejętności szybkiego unicestwienia przeciwnika. W dalszym ciągu, już na polu cywilnym, krav maga na to stawie.

Dobre szkoły krav maga w Warszawie uczą max 60-70 technik tego systemu nie dodając nic więcej z innych systemów czy sportów walki. Dlaczego ? Rozbudowa systemu samoobrony prowadzi do tworzenia sztuki walki, które charakteryzują się tysiącami technik. Aby je opanować, trzeba ćwiczyć latami. Do tego wiele z nich nie ma nic wspólnego z uliczną realnością. Im mniej technik tym lepiej.

Oprócz technik, jest wiele zasad, które uczy krav maga. To przede wszystkim unikanie zagrożenia lub jego minimalizowanie. Zasada reakcji na zagrożenie również podlega nauce. W zależności od stopnia agresja jest zasada mówiąca o tym, że nie warto eskalować agresji ale jest tak, która mówi: „be first”

Dlatego, krav maga (Classic Krav Maga) jest skuteczna w samoobronie.

Kto prowadzi Krav Maga Warszawa Białołęka.

Jesteśmy doświadczoną kadrą pasjonatów sportów walki. Klub KENKO Warszawa to forma prowadzenia zajęć grupowych ze skutecznej samoobrony oraz kursów z samoobrony dla kobiet.

Instruktor Krzysztof – czarny pas (black belt / expert) Classic Krav Maga, instruktor systemu samoobrony Defendo, trener karate kyokushin, Trener Personalny i przygotowania motorycznego – uczestnik i medalista zawodów w karate kyokushin.

Monika – brązowy pas Classic Krav Maga, instruktor systemu samoobrony Defendo, instruktor samoobrony dla kobiet – skrupulatnie podchodzi do prezentowanych technik.

Nasze treningi samoobrony na terenie Białołęki.

Nasz klub sportów walki, samoobrony szeroko pojętej rekreacji ruchowej, to przede wszystkim dbanie o realność na zajęciach.

Podsumowanie

Krav Maga jest skuteczna jako system walki i samoobrony, gdy trenujesz mniej technik – tego uczymy w Classic Krav Maga. Wiele organizacji Krav Maga zostało w tyle. Masa technik, upychanie wielu technik z innych sztuk walki czy brak realności w prezentowanych technikach nie pozwala być skuteczne. Zapraszamy do nas na próbny darmowy trening samoobrony Warszawa Białołęka.