Klub Rekreacji Ruchowej, Samoobrony i Sportów Walki

Krav Maga Warszawa

OFERTA – KRAV MAGA WARSZAWA

Krav Maga (hebr. קרב מג dosłownie „walka w bliskim kontakcie”) – system walki , który składa się z kombinacji najskuteczniejszych technik pochodzących z boksu, jiu jitsu, judo, muay thai, zapasów i innych sztuk i sportów walki. 

„Jeżeli Twoje życie lub zdrowie jest zagrożone, masz prawo do jego obrony, bez względu na środki”.

Podstawowym celem treningów Krav Maga Białołęka jest nauczenie przewidywania sytuacji i  zagrożeń, ich unikania, przytomności umysłu i działania w stresie.

Treningi Krav Maga w Klubie KENKO dla początkujących to przede wszystkim proste techniki walki wręcz oraz trenowanie technik samoobrony w wersji cywilnej.

W późniejszym etapie wprowadzamy obronę przed nożem, pistoletem czy pałką.

Przyjdź darmowy trening Krav Maga Warszawa i poznaj podstawy skutecznej samoobrony.

Twórcą systemu był Imi Lichtenfeld (hebr. Imi Sde-Or), urodzony w 1910 roku w Budapeszcie na terenie ówczesnej Monarchii Austrowęgierskiej. Dzieciństwo i młodość spędził w Bratysławie, gdzie jego ojciec Samuel Lichtenfeld był uznanym detektywem i instruktorem samoobrony w policji. Od wczesnych lat dzieciństwa Imi wychowywał się na salach treningowych. Jego ojciec założył pierwszą siłownie i klub sportów walki w Bratysławie pod nazwą Herkules, w którym ćwiczono ciężką atletykę, zapasy, boks i samoobronę. Wkrótce wyjątkowo utalentowany, młody Imi został mistrzem Słowacji w zapasach (1928 r.), w boksie i gimnastyce (1929 r.). Był to początek jego kariery sportowej. Nieco później zaczął odnosić poważne międzynarodowe sukcesy w zapasach jako zawodnik kadry oraz trener.

Classic Krav Maga to militarny system walki wręcz oparty na podręczniku Izraelskich Sił Zbrojnych z lat 70-tych. Oryginalny program fizycznego przygotowania i samoobrony izraelskiego wojska został opisany przez pułkownika Davida Ben-Ashera, byłego szefa wyszkolenia walki wręcz i wychowania fizycznego sił zbrojnych Izraela (Israel Defense Forces)

w książce „FIGHTING FIT” wydanej w 1983 roku. W przedmowie autor w pierwszej kolejności składa podziękowania Imiemu Lichtenfeldowi oraz Shayke Barakowi (jeden z najbliższych przyjaciół Imiego).

Praktyczne i sprawdzone techniki, opracowane ponad 50 lat temu zawierają proste i naturalne ruchy, które są bardzo efektywne i łatwe do nauki. Ataki, obrony, timing (wybór odpowiedniego momentu do ataku), taktyka, poruszanie się i obserwacja, oraz psychologiczne i umysłowe aspekty związane z przetrwaniem gwałtownego ataku – są głównymi elementami nauczanymi

w Classic Krav Maga.

Classic Krav Maga jest międzynarodową organizacją zrzeszającą wybitnych instruktorów samoobrony, którzy zdecydowali się powrócić do korzeni systemu Krav Maga.

Obecnie nasza organizacja zrzesza ponad 100 instruktorów z pięciu krajów Europy. Członkowie naszego zespołu są certyfikowanymi instruktorami organizacji Classic Krav Maga.

Classic Krav Maga wchodzi w skład Saario Academy, założonej przez Master Jyrki Saario, który naukę Krav Maga pobierał w kolebce systemu – państwie Izrael. Jest jednym z nielicznych instruktorów spoza Izraela, którzy czarny pas (expert level 2) otrzymali od samego Grandmastera Imiego Lichtenfelda, którego poznał osobiście już w 1994 roku.

Na BLOGU więcej informacji, m.in.: „Co to jest krav maga”, „Zasady Krav Maga” , „Jak wyglądają treningi krav maga”, „Krav Maga pierwszy trening:,  Pasy i stopnie w Krav Maga –   wybrane tematy kursu samoobrony i walki wręcz (wymagania egzaminacyjne) organizacji Classic Krav Maga”

Zapraszamy na zajęcia Krav Maga Białołęka / Krav Maga Tarchomin – nauka samoobrony Białołęka w Warszawie.