Klub Rekreacji Ruchowej, Samoobrony i Sportów Walki

Karate dla dorosłych Warszawa Białołęka

Karate dla dorosłych Warszawa Białołęka

Dorosłe osoby szukają zajęć z karate Warszawa Białołęka lub karate Warszawa Tarchomin w celu nauki samoobrony. Ofert zajęć karate dla dorosłych, w tym karate kyokushin Warszawa Białołęka jest dużo. Czy karate to również nauka skutecznej samoobrony ?

Tradycyjne Karate Kyokushin

Kyokushin – pełno kontaktowa sztuka walki, rodzaj karate, stworzona przez Masutatsu Ōyamę. Nazwa jest połączeniem słów kyoku i shin i tłumaczona jest najczęściej jako ekstremum prawdy czy dążenie do poznania prawdy.

Założycielem stylu był urodzony 27 lipca 1923, Koreańczyk, Choi Yeong-eui, który po przybyciu do Japonii przybrał imię Masutatsu Ōyama.

Stworzona przez niego Międzynarodowa Organizacja Karate Kyokushin-kaikan (International Karate Organization Kyokushin-kaikan, w skrócie IKO) była do momentu jego śmierci w 1994 roku największą organizacją sztuk walki na świecie. Po śmierci Masutatsu Ōyamy ogłoszono, że na mocy testamentu sukcesorem zmarłego i nowym liderem światowego kyokushin jest Akiyoshi Shōkei Matsui.

Nie wszyscy uczniowie uznali sukcesora za godnego następcę Masutatsu Ōyamy, w związku z czym w latach 1994–2004 następowały kolejne rozłamy w IKO. Kolejni uczniowie Ōyamy obwoływali się jego sukcesorami i otwierali kolejne Międzynarodowe Organizacje Kyokushin-kaikan Karate uznając jednocześnie siebie za tych właściwych sukcesorów legendarnego twórcy stylu. W ten sposób powstawały kolejne IKO 2, 3, 4, 5 itd. (Źródło: Wikipedia).

Karate Kyokushin i nauka samoobrony.

Instruktorzy Krav Maga Tarchomin to byli trenujący karate kyokushin. Krzysztof – czarny pas krav maga rozpoczął zajęcia kyokushin w 1994r a Monika dołączyła do sekcji w 1997. Połączyła ich wspólna walki do sztuk walki. W latach 2013-2018 uczęszczali na treningi karate do klubu karate kyokushin na Białołęce gdzie zakończyli przygodę z tradycyjnymi sztukami walki z pasami 1 kyu (brązowy pas z czarnym pagonem) oraz 4 kyu (zielony pas).

Mimo zakochania w sztukach walki, Instruktor Krzysztof szukał systemów samoobrony, które będą skuteczne i realne gdy trzeba obronić się na ulicy. Postawił na Classic Krav Maga i System Samoobrony DEFENDO oferowane przez Saario Academy. Tam poznał Jyrkiego Saario, Mistrza sportów walki a także człowieka, który od lat nauczał samoobrony i stworzył swój system samoobrony (Defendo). Mistrz Jyrki Saario był także uczniem twórcy Krav Maga.

Więc, czy karate jest polecane do nauki samoobrony? Polecamy treningi karate kyokushin na Białołęce i Tarchominie jako świetną formę rekreacji ruchowej. W przypadku poszukiwania nauki realnej samoobrony to warto zastanowić się nad zajęciami samoobrony w klubie KENKO. Uczymy prostych technik, których nie musisz się uczyć latami. Kliknij na https://kravmaga-defendo.pl/jaka-sztuka-walki-jest-najlepsza-pod-samoobrone-na-ulicy/

Kluby karate kyokushin Białołęka i Tarchomin:

  • Masters Dojo Piotr Moczydłowski – Klub Karate Warszawa Białołęka / Klub Karate Warszawa Tarchomin prowadzący zajęcia karate dla dzieci i karate dla dorosłych również w Białołęckim Ośrodku Sportu, przy ulicy Strumykowej 21. Klub należy
  • Klub Karate ShinKyokushin SEKAI Warszawa Białołęka prowadzony przez sensei Grzegorza Jarosa,
  • Klub Karate Kyokushin KYOKO prowadzący zajęcia karate na Białołęce Dworskiej.

Co ma wspólnego karate z krav maga ?

Niewiele, mimo, że Krav Maga, czy inne systemy skutecznej samoobrony zawierają wybrane elementy sztuk i sportów walki. W karate czy innych sztukach walki występuję kopnięcie front kick (z karate mea geri ) czyli kopnięcie w przód. Na cele skutecznej samoobrony, w Classic Krav Maga uczymy skutecznego go wykonywania. Zostało zmodyfikowane tak aby mogło realnie zatrzymać ulicznego agresora.

Karate dla dorosłych Tarchomin? Karate dla dorosłych Białołęka? Jeśli szukasz treningów karate jako formy rekreacji ruchowej, to wybierz z klubów karate, o których wspominamy. Jeśli jako osoba dorosła chcesz poznać jak bronić siebie i swoich bliskich to zapraszamy na darmowy trening samoobrony Warszawa Białołęka. Nasze treningi samoobrony Białołęka / Tarchomin to proste do nauczenia techniki obrony – w szybkim tempie poznasz jak przetrwać na ulicy.